Gluten Free Summer 2016 : Moja niesamowita bezglutenowa podróż do Włoch!

par @drbonnebouffe

28 lipiec 2016, Paryż, 8h52. Samolot powoli przygotowuję się do odlotu… Dziś jest nareszcie TEN dzień! Dzień na który czekałam od dawna: mój nieco niesamowity wyjazd do Włoch!

Gluten Free Summer 2016 : Bezglutenowa Dolce Vita!

3 miesiące temu, wysłałam móją aplikację na konkurs Gluten Free Summer 2016, organizowany przez światowego producenta bezglutenowych produktów Schär.

Zdając sobie sprawę jak bardzo jest trudno podróżowac gdy się ma nietolerancję glutenu, marka Schär zorganizowała konkurs aby wybrać 3 bezglutenowych podróżników, którzy zaakceptowaliby następujące wyzwanie: wyjechać na 38 dni do kraju znanego jako “raj makaronu i pizzy”, aby szukać i testować najlepsze bezglutenowe restauracje we Włoszech… i to wszystko w pełni finansowane przez bezglutenową markę wiodącą konkurs!

Ten nietypowy konkurs zauroczył wiele osób, w tym mnie. Pamiętam jeszcze, kiedy usłyszałam o konkursie, nie mogłem uwierzyć własnym oczom! Więc postanowiłem działać, wysyłając moją aplikację. Po upływie 30 dni długich głosowań które pozwoliły mi się zakwalifikować w pierwszej 15 i po pogłębionych rozmowach kwalifikacyjnych, wyniki zostały ogłoszone: dowiedziałam się z wielką radością, że ja – mała francuska z pochodzenia polskiego – jestem jedną z 3 zwycięzców – wraz z jedną Włoszka i jedną Brazylijką.

Les 3 gagnantes du concours Gluten Free Summer

3 zwycziezyni konkursu Gluten Free Summer : Marta. Natalia (ja)  i Marilia.

“Chodzenie do restauracji jest małą przyjemnoscią, która powinna być dostępna dla wszystkich. “

Możecie sobie wyobrazić moją radość gdy ogłoszono wyniki! Bardzo się cieszę, ze przyczynię się – za pośrednictwem tego wielkiego wyzwania – do ułatwienia życie osobom z celiakią.

Mimo że, coraz więcej bezglutenowych restauracji zaczyna sie pojawiać w niektórych miastach, bardzo duzo restauracji nie są jeszcze gotowych do przyjęcia osób z nietolerancjami. Jako blogerka i przyszła dietetyczka, jestem świadoma tego problemu dlatego jestem szczęśliwa, ze przyczynie się do zbudowania lepszego świata – świata, w którym ludzie z nietolerancjami nie musiałby się martwić “gdzie” i “co” jeść.

Tak, bo jedzenie i chodzenie do restauracji jest małą przyjemnoscią, która powinna być dostępna dla wszystkich. Niestety, wiele osób wciąż jest pozbawiona tej malej przyjemności ze względu na ograniczoną podaż na rynku lub z braku widoczności tych restauracji, których naprawde czynią wysiłek, aby zapewnić menu dostosowane do nietolerancji i alergii pokarmowych.

Podróż będzie okazją aby zgromadzić bazę restauracji z ofertą dostosowaną dla osób z celiakią, która pożniej będzie dostępna na aplikacji mobilnej Gluten Free RoadsDzięki temu, osoby z nietolerancją glutenu lub z celiaką bedą mogły podróżować bez obaw – nawet we Włoszech!

Gluten Free Summer : 3, 2, 1…. 

Moja bezglutenowa podróż do Włoch zaczyna się dzisiaj i będzie trwała do 1ego Września.

Nie opuście mojej przygody na Instagramie i nie zapominajcie na mnie głosować na stronie Gluten Free Summer, aby wasza Polska Reprezentantka została wybrana Najlepszą Podrozniczką ! Do zobaczenia!

>English version of the article here : “Launch of My Gluten Free Summer 2016 : 38 days travelling gluten-free in Italy!”<

>French version of the article here: « Gluten Free Summer 2016 : C’est parti pour le Tour de l’Italie sans gluten ! »<

My-Gluten-Free-Summer-bakground-1600x400-finished

Réagissez à l'article en commentaires !

Bloqueur de publicités détecté

Afin de maintenir le blog gratuit, merci de désactiver l'extension AdBlocker de votre navigateur.